Darmowa dostawa od 1,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Covid-19 a układ pokarmowy

2021-11-02
Covid-19 a układ pokarmowy

Covid-19 a układ pokarmowy

Podczas gdy pacjenci zazwyczaj zgłaszają się z gorączką i chorobą układu oddechowego, niektórzy z pacjentów zgłaszają również objawy żołądkowo-jelitowe: takie jak biegunka, wymioty i ból brzucha. Badania zidentyfikowały RNA SARS-CoV-2 w próbkach kału zakażonych pacjentów, a jego receptor wirusowy, enzym konwertujący angiotensynę 2, wykazuje wysoką ekspresję w komórkach nabłonka przewodu pokarmowego. Sugeruje to, że SARS-CoV-2 może aktywnie infekować i replikować się w przewodzie pokarmowym. Ma to ważne implikacje dla zarządzania chorobą zarządzania chorobą, przenoszenia i kontroli zakażeń. W tym artykule dokonujemy przeglądu ważnych żołądkowo-jelitowe aspekty choroby.

Stwierdzono obecność RNA SARS-CoV-2 w ludzkich próbkach kału oraz aktywność SARS-CoV-2 w kale pacjentów z pacjentów z chorobą COVID-19.
Przyczyny: Wzrost ładunku RNA SARS-CoV-2 w próbkach kału skłania do ponownego przemyślenia biologii SARS-CoV-2 i epidemiologii COVID-19. W ostatnich latach pojawiły się dowody naukowe na udział mikrobioty ludzkiej w rozwoju choroby COVID-19.
Metody: Na podstawie tych obserwacji opracowano projekt eksperymentu, którego celem było wyhodowanie in vitro mikrobioty kałowej od osób zakażonych, w celu monitorowania obecności SARS-CoV-2 i zbierania danych na temat zależności między bakteriami kałowymi a wirusem.
Wyniki: Nasze wyniki wskazują, że SARS-CoV-2 replikuje się in vitro w podłożu do wzrostu bakterii, że replikacja wirusa podąża za wzrostem bakterii, a na jej przebieg wpływa podawanie specyficznych antybiotyków. Peptydy związane z SARS-CoV-2 peptydy zostały wykryte w 30-dniowych odowlach bakteryjnych i scharakteryzowane.
Dyskusja: Nasze obserwacje są zgodne z "bakteriofagowym" zachowaniem SARS-CoV-2, które, według naszej wiedzy nie zostało wcześniej zaobserwowane ani opisane. Wyniki te są nieoczekiwane i wskazują na nową hipotezę dotyczącą biologii SARS-CoV-2. Biologii SARS-CoV-2 i epidemiologii COVID-19. Odkrycie możliwych nowych sposobów działania SARS-CoV-2 ma daleko idące implikacje dla zapobiegania i leczenia tej choroby.

Więcej o badaniach (w wersji anglojęzycznej)

Do pobrania:

1. Covid-19 and the digestive system.pdf.

2. Coronavirus disease 2019 gastrointestinal and liver manifestations in adults.pdf

3. Lactobacillus plantarum induces innate cytokine responses that potentially provide a protective benefit against COVID‑19

oraz na stronach czasopism:

1. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32215956/

2. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34816011/

3. Lactobacillus plantarum induces innate cytokine responses that potentially provide a protective benefit against COVID-19

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021

Polecane

SIŁA NATURY w MURACOL PROTECT 120g

SIŁA NATURY w MURACOL PROTECT 120g

249,00 zł brutto219,00 zł brutto
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 8 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-05
Tym razem Muracola zamówiłam dla Mamy. Po 2 tyg stosowania widać efekty- brak problemów z wypróżnianiem, lepsza odporność, bardziej promienna cera:)
2024-04-25
Super- szybko:)
pixel